سیستم  آب شیرین کن ROسیستم  آب شیرین کن RO

سیستم  اسمز معکوس , RO

اسمزمعکوس در واقع یک فرایند غشایی می باشد که در آن از اصل اسمز طبیعی الهام گرفته می شود.اگر یک غشای نیمه تراوا دربین دو بخش آب خالص و آب ناخالص قراربگیرد آب به طورطبیعی  به دلیل اختلاف فشار بین دو بخش ازبخش رقیق به بخش غلیظ جریان می یابد.این پدیده تا زمانی که پتانسیل شیمیایی دوطرف برابر گردد ادامه یافته و اختلاف سطحی که از جریان آب ایجاد می شود رافشاراسمزی گویند.

حال اگر یک فشار خارجی بربخش محلول غلیظ وارد گردد شارجریان آب قطع میشود وچنانچه این فشار افزایش یابدآب از بخش غلیظ وارد بخش رقیق میشود.به این پدیده اسمزمعکوس گفته میشود.

درفراینداسمز معکوس جریان خوراک ورودی به دو بخش جریان پرمیت (خالص) و جریان غلیظ شده (ناخالص) که به آن جریان دورریز نیز می گویند تقسیم می شود.

امروزه بهترین و اقتصادی ترین روش جهت نمک زدایی از آبهای شور و لب شور استفاده از اسمزمعکوس می باشد زیرا بهره برداری , نگهداری و مصرف انرژی آن توجیه پذیرتر ازدیگر روش ها می باشد.

صنایع مختلفی از قبیل صنایع دارویی , غذایی, پتروشیمی, نفتی, لبنی, نیروگاهی, رنگ و رزین, پلیمری و...جهت تولید آب های صنعتی و تولید بخار از فرایند اسمز معکوس استفاده می کنند.

همجنان میتوان جهت تولید آب آشامیدنی و آب فوق خالص از این فرایند بهره جست.

 

 

 

بازدارنده رسوب , آنتی اسکالانت در دستگاه اسمز معکوس 100

این ماده برپایه پلیمرهای ضد رسوب و اسید فسفونیک بوده و برای جلوگیری از تشکیل رسوبات غیر آلی به ویژه کربنات کلسیم، سولفات ها، فسفات ها، سیلیکا و آهن روی ممبران اسمزمعکوس (RO) بسیار موثر می باشد. این بازدارنده برای TDS تا حدود 15000 کاربرد دارد.

 

بازدارنده رسوب , آنتی اسکالانت در دستگاه اسمز معکوس 101

این ماده بر پایه پلی آمین ها و پلیمرهای ضد رسوب می باشد و برای جلوگیری از تشکیل رسوب روی ممبران اسمزمعکوس (RO) بسیار موثر است. PORSA در جلوگیری از تشکیل رسوبات کربنات کلسیم، سولفات ها، فسفات ها، سیلیکا و آهن نقش مهمی دارد.

 

بازدارنده رسوب , آنتی اسکالانت در دستگاه اسمز معکوس 103

این ماده برپایه اسید فسفونیت ها می باشد و برای جلوگیری از تشکیل رسوب خصوصا رسوبات آهکی روی ممبران اسمزمعکوس (RO) بسیار موثر است.

 

شستشوی بازی ممبران CIP) - 120)

این محصول ترکیبی قلیایی است که برای پاک کردن مواد کلوئیدی و آلی و نیز حذف رسوبات ناشی از میکروارگانیسم ها (biofuling) از ممبران های اسمز معکوس استفاده می شود و همچنین در حذف هیدروکسیدها و اکسید آهن هنگامی که همراه با آنتی اسکالانت پایه پلی آمین استفاده می شود بسیار موثر است.

 

شستشوی اسیدی ممبران CIP) -125)

این ماده با PH پایین برای حذف رسوبات معدنی و غیر آلی مانند هیدرواکسیدها، کربنات های کلسیم و آهن از ممبران های دستگاه اسمز معکوس به کار می رود این محصول از یک اسید آلی و یک فعال کننده

 

ضد عفونی کننده قوی ممبران CIP) -130)

این ماده انتی باکتریال و ضد جلبک که باعث از بین رفتن و مرگ کلیه میکرو ارگانیسم های مضر و کنترل اثرات آنها می شود و این ماده عموما یک آنتی فولینگ (ضد گرفتگی) و ضد عفونی کننده در ممبران های اسمز معکوس استفاده می شود.

 

 

تلفن: 44383628، 44262406، 44261964 - 021
فکس:44383623-021

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان ستارخان، روبروی نیروگاه برق آلستوم پلاک 748، واحد 4

ایمیل: info(a)porsachem(.)com 
 
 

 

 

ADSCELL