بایوساید

بایوساید ها مواد ضد میکروب 200 - 201

ماده‌اي است بر پایه مشتقات ايزوتيازولين‌ها كه حتي در غلظت‌هاي بسيار پايين از رشد باكتري‌ها، قارچ‌ها و مخمرها جلوگيري مي‌كند. این محصول غیراکسیدکننده (Non-Oxidative) بوده و يك عامل ضد ميكروب و محافظت‌كننده‌ی بسيار مؤثر برای استفاده در آب‌هاي صنعتي مي‌باشد. مکانیزم عمل آن بر پایه‌ی شکستن باند پروتئین در باکتری‌ها و جلبک‌ها است. در صورت استفاده همزمان با بایوساید غیر اکسید کننده بر پایه آمین های چهارتایی بسیار موثرتر خواهد بود. دامنه‌ی pH قابل قبول سیستم برای به کار بردن آن بین 5.5 تا 9 است. همچنین می‌تواند به عنوان بایوساید برای دستگاه اسمز معکوس به کار رود. این محصول می‌تواند در سیستم‌های خنک‌ کن مدار باز یا بسته، استخرها، خطوط انتقال آب، ‌سیستم های آتش نشانی و ... مورد استفاده قرار گیرد.

 

بایوساید ها مواد ضد میکروب 205

ماده‌اي است بر پایه گلوتارآلدئید كه حتي در غلظت‌هاي بسيار پايين از رشد باكتري‌ها (اعم از هوازی و بی هوازی)، قارچ‌ها جلوگيري مي‌كند. این محصول غیراکسیدکننده (Non-Oxidative) بوده و يك عامل ضد ميكروب و محافظت‌كننده‌ی بسيار مؤثر برای استفاده در آب‌هاي صنعتي مي‌باشد. مکانیزم عمل آن باحمله به دیوارسلولی باعث اختلال در عملکرد طبیعی میکروارگانیسم (انعقاد پروتئین ها) و در نهایت مرگ سلولی می شود و همچنین با اثر بر روی اسید نوکلئیک منجر به از بین رفتن  ویروسها می گردد. این محصول می‌تواند در سیستم‌های خنک‌ کن مدار باز یا بسته، استخرها، خطوط انتقال آب، ‌سیستم های آتش نشانی و ... مورد استفاده قرار گیرد.

 

بایوساید ها مواد ضد میکروب 210

نوعی سورفکتانت کاتیونی متعلق به گروه بایوسایدهای غیر اکسیدکنند(Non-Oxidative)  بر پایه ترکیبات چهارتایی آمونیوم است که حتی در غلظت‌های پایین دارای قدرت میکروب‌کشی مطلوب می‌باشد. این قابلیت مربوط به قدرت این ماده در جلوگیری از فعالیت بعضی از آنزیم‌های حیاتی باکتری به ویژه آن هایی که در تنفس و گلیکولیز دخالت دارند و همچنین آزاد سازی محتویات داخل سلول باکتری به محیط اطراف آن می‌باشد. از سوی دیگر با افزایش زمان تماس و غلظت، ترکیبات نیتروژن و فسفر سلول باکتری به محیط اطراف ریخته و باکتری از بین می‌رود. همچنین این ماده ویژگی پخش‌کنندگی (Dispersing) و از بین بردن لجن و جلبک را دارد. درصورت استفاده همزمان و یا متناوب با بایوساید غیر اکسید کننده بر پایه ایزوتازلین تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. این محصول می‌تواند در سیستم‌های خنک‌کن مدار باز یا بسته، استخرها، خطوط انتقال آب، سیستم‌های آتش نشانی و ... مورد استفاده قرار گیرد. به کاربردن این محصول ممکن است همراه با ایجاد کف باشد.

 

بایوساید ها مواد ضد میکروب 225

یکی از اصلی‌ترین مشکلات ممبران‌های دستگاه اسمز معکوس و UF، رشد میکرو ارگانیزم‌ها و ایجاد گرفتگی میکروبی (Biofouling) در آنهاست که معمولاً به علت کامل نبودن فرایند گند زدایی در پیش‌ تصفیه اجتناب ناپذیر است. از این رو استفاده از روش‌هایی برای حفظ سلامت ممبران‌ها و افزایش عمر و کارایی آنها الزامی است. محصولی است بسیار مؤثر و با قدرت گندزدایی بالا که در کمترین زمان ممکن (حداکثر یک ساعت) توانایی پاکسازی توده‌های زیستی ایجاد شده بر روی ممبران و جلوگیری از رشد باکتری‌های هوازی و بی‌هوازی، باکتری‌های کاهنده سولفات، جلبک‌ها و  قارچ‌ها در دامنه وسیعی از دما و pH  را دارد. به علت تجزیه سریع پس از مصرف، این محصول هیچ گونه اثرات زیست محیطی مخربی ندارد. ای ماده ضمن پاکسازی میکروبی ممبران‌ها، مقاومت گرفتگی (Fouling Resistance) آن‌ها را به‌طور محسوسی افزایش داده و موجب کاهش هزینه‌های بهره‌برداری دستگاه اسمز معکوس می‌گردد. همچنین این محصول قابلیت استفاده در شستشوی دوره‌ای ممبران‌ها (CIP) را نیز دارد. این محصول سمیت بسیار پایینی داشته اما در هر صورت به‌ منظور اطمینان بیشتر پیشنهاد می‌گردد که در زمان استفاده، از آشامیدن آب تصفیه شده اسمز معکوس پرهیز شود.

تلفن: 44383628، 44262406، 44261964 - 021
فکس:44383623-021

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان ستارخان، روبروی نیروگاه برق آلستوم پلاک 748، واحد 4

ایمیل: info(a)porsachem(.)com 
 
 

 

 

ADSCELL