سیستم RO

سیستم های اسمز معکوس

اسمزمعکوس در واقع یک فرایند غشایی می باشد که در آن از اصل اسمز طبیعی الهام گرفته می شود.اگر یک غشای نیمه تراوا دربین دو بخش آب خالص و آب ناخالص قراربگیرد آب به طورطبیعی  به دلیل اختلاف فشار بین دو بخش ازبخش رقیق به بخش غلیظ جریان می یابد.این پدیده تا زمانی که پتانسیل شیمیایی دوطرف برابر گردد ادامه یافته و اختلاف سطحی که از جریان آب ایجاد می شود رافشاراسمزی گویند.

حال اگر یک فشار خارجی بربخش محلول غلیظ دارد گردد شارجریان آب قطع میشود وچنانچه این فشار افزایش یابدآب از بخش غلیظ وارد بخش رقیق میشود.به این پدیده اسمزمعکوس گفته می شود.

درفراینداسمز معکوس جریان خوراک ورودی به دو بخش جریان پرمیت (خالص) و جریان غلیظ شده (ناخالص) که به آن جریان دورریز نیز می گویند تقسیم می شود.

امروزه بهترین و اقتصادی ترین روش جهت نمک زدایی از آبهای شور و لب شور استفاده از اسمزمعکوس می باشد زیرا بهره برداری , نگهداری و مصرف انرژی آن توجیه پذیرتر ازدیگر روش ها می باشد.

صنایع مختلفی از قبیل صنایع دارویی , غذایی, پتروشیمی, نفتی, لبنی, نیروگاهی, رنگ و رزین, پلیمری و...جهت تولید آب های صنعتی و تولید بخار از فرایند اسمز معکوس استفاده می کنند.

همجنان میتوان جهت تولید آب آشامیدنی و آب فوق خالص از این فرایند بهره جست.

الف ) موادشیمیایی

آنتی اسکالانت (ضدرسوب) جهت مصرف در آبهای لب شور(Brackish water)

مواد ضد باکتری

مواد کلرزدا

مواد شسشتشو دهنده(cleaner)

ب) طراحی مهندسی

طراحی ممبرین های FILMTECH

ممبرین های HYDRANAUTICS

طراحی ممبرین های CSM

طراحی ممبرین های TORAY

ج) انتخاب تجهیزات و ساخت

د) بهره برداری ,عیب یابی و CIP سیستم RO

تلفن: 44383628، 44262406، 44261964 - 021
فکس:44383623-021

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان ستارخان، روبروی نیروگاه برق آلستوم پلاک 748، واحد 4

ایمیل: info(a)porsachem(.)com 
 
 

 

 

ADSCELL